מובילי קבוצות

תוכנית הכשרה בהנחיית קבוצות לבוגרי קורס מכוונים

הקשיבו לשיתוף הסיום של היום הראשון בסדנא

תשובות המשתתפים לשאלה איך נכנסתי היום ואיך אני יוצא בסופו

 

מה זה בעצם הובלת קבוצות - שיטת ההנחיה

קטע מתוך סיכום הסמינר

 

איך היה להעביר את הסדנא שלמדת

שיתופי תלמידים שהעבירו בפועל את סדנת התחלה חדשה

 

"​הסדנא המוכנה "התחלה חדשה" היא פשוט מתנה. בפעם האחרונה העברתי אותה לקבוצת נשים מאוד ברמה, שמלמדות יחד במדרשה,  זו הייתה חויה מיוחדת במינה שחוללה שינוי פנימי עמוק וטוב בכל אחת ואחת וגם לכולן  כצוות. תודה על הנדיבות ! לא מובן מאליו לקבל סדנא מוכנה הכוללת הכל!! החל מלו"ז, מבנה, הנחיות. זה כלי מצויין לשיווק, להשפעה ולעשיית טוב. בציפייה גדולה לסדנא הבאה"

יעל אמיתי
​הסדנא המוכנה "התחלה חדשה" היא פשוט מתנה

"​שמח לספר לך שאני עומד לסיים תהליך של סדנה קבוצתית עם 6 מתלמידי מרכז הרב. התגובות נלהבות. אכתוב לך את ההקדשה על הספר שהקבוצה העניקה לי בסיום התהליך: ל ... ישראל ... רצינו להודות על תהליך שזכינו לעבור בזכותך. עברנו דרך מיוחדת, דרך של ראיית הטוב, בנו ובאחרים. דרך שנוטעת אמון, ומעצימה כוחות. פתחת אותנו, כל אחד לעצמו, ויחד כחבורה, לאופקים חדשים של עבודה עצמית ושינוי פנימי. נקווה ונתפלל שבסיעתא דשמיא ניקח את זה אתנו להמשך הדרך. תודה! שם הספר: "יש לך כנפי רוח" (ליקוטים מכתבי הרב) על אמון האדם בעצמו ובחייו. וכאן המקום להודות לך שוב על הסמינר ועל העידוד לצאת לדרך החדשה. אשמח לחלוק את ניסיוני ואת החומרים שאספתי ושיצרתי עם חברים מהסמינר."

ישראל ויינשטוק
אני עומד לסיים תהליך של סדנה קבוצתית עם 6 מתלמידי מרכז הרב

"​1. קיבלתי סדנא בנויה היטיב שמישהו אחר עמל עליה קשות! 2. הסדנא מביאה לידי ביטוי את מה שלמדתי במהלך השנים בכוונה כך שלא הרגשתי שזה חיצוני לי ולכן היה לי קל להשתמש בה אפילו שלא בניתי אותה. על גבי הסדנא המוכנה שקיבלתי יכולתי להוסיף את הפן האישי שלי 3. מעבר לתוכן הכתוב, קיבלתי הכנה מצוינת (בסדנא שהשתתפתי בה בחנוכה) כך שהגעתי מוכנה גם ברובד המעשי של ההעברה. 4. גיליתי דרך הסדנא את הכח של הקבוצה, משהו נוצר באוירה שאפשר צמיחה מסוג אחר שלא חויתי בשיחות כיוון של טחד על אחד. זה כמובן לא תחליף לתהליך אלא חוויה מסוג אחר. נוצרה אוירה של תמיכה וחיזוק ופרגון הדדיים. של הבנה שבבסיס אנחנו מאד דומים ומתמודדים עם התמודדויות טבעיות ונורמליות. מעבר לכך, החימוד המשותף של המקורות היה עוצמתי במיוחד. 5. הסדנא היא כלי כייפי ל"הפצה". אנשים שומעים מהמשתתפות על הכיוון ומתעניינים ג"כ, ומכאן מאמינה שיצמחו גם תהליכים אישיים.זו הייתה עבורי חוויה מיוחדת להעביר סדנא (גם זאת לעומת תהליך של אחד על אחד) מכיוון שהייתי לגמרי חלק מהקבוצה. זה אפשר לי לעבוד בעצמי יחד עם שאר הקבוצה. בנוסף, נהנתי מתפקיד המנחה, שמביא לידי ביטוי כישורים נוספים באישיות שלי שפחות באים לידי ביטוי שתהליך אישי. תודה!"

ציפי טרופר
היה לי קל להשתמש בה אפילו שלא בניתי אותה

"​הי לכם, העברתי השבוע סדנה ראשונה בביתי ל6 משתתפות מקסימות, הכל זרם מעולה והיה ממש ממש כיף! גם לי וגם להן. מה שהיה מדהים זה שעלו מהן בקבוצה ובזוגות תובנות ממש משמעותיות שהן העלו ודיברנו עליהן וזה העמיק את השיח. ממליצה בחום לתפוס אומץ ולפתוח סדנה :) ומתי החומרים של הסדנה מעולים! ממש אפשרי למשתתפים להתמסר לתרגילים ולעבור תהליכים. תודה!"

נעמה חיימוב
ממליצה בחום לתפוס אומץ ולפתוח סדנה

"​כאחד שלא העביר מעולם סדנאות, היה נראה לי שכל תחום הסדנאות לא שייך אלי. אבל כבר בסמינר שנפגשנו עם החומר המובנה והמסודר שכלל הדרכה צמודה מה וכיצד להעביר בכל שלב בסדנא, ואפילו התייחסות מפורטת לתגובות האפשריות של המשתתפים, העברת הסדנא נראתה קרובה ובתחום הישג יד. וב"ה זכיתי להעביר את הסדנא ויותר מפעם אחת, והאנרגיות העצומות תוך כדי והתגובות הנלהבות אחרי, העידו על הצלחה גדולה, שאני זוקף לא לזכותי, אלא למבנה הכל כך יעיל של הסדנא ."

אמיתי מייטליס
​כאחד שלא העביר מעולם סדנאות, היה נראה לי שכל תחום הסדנאות לא שייך אלי.

להרשמה
Close

50% הושלמו

יש הרבה מועמדים שאנחנו צריכים לחזור אליהם והזמן קצר
בחר את השלב הבא שלך
ועבור לראש התור
אנחנו נחזור אליך בהקדם