אנו מזמינים אותך למסע רוחני- מקצועי, אישי וקבוצתי, בו אנשים עוברים למימוש הפוטנציאל המלא שלהם בשמחה ובהנאה.

 

 

אם בנכונותך לפנות את עצמך לעבודה פנימית, להשקיע בין המפגשים, להתחייב להתמודד עם כל מה שיתגלה בדרך ולזוז קדימה מקומך איתנו!

 

 

 

קורס מכוונים – מהצעד הראשון בהתפתחות האישית שלך ועד להצלחה בסטאז' בתהליך מלא עם לקוחות, וקבלת תעודת מכוון מוסמך.

 


הקורס שלנו הוא הקורס היחיד מסוגו בארץ שבו תמצאו את כל הדברים הבאים:

 

 

1.    ניתן לקבל הכשרה והסמכה מא' ועד ת' בשיטת  כוונה, כלי אימון שפותחו מתוך המקורות היהודיים ובלעדיים לכוונה.

2.    שבו כל תלמיד מקבל קורס וידאו צילום מלא של קורס מכוונים, ללמידה מקדימה,  לשינון וחזרה, שנשאר זמין עבורו לכל החיים.

3.    שבו כל תלמיד מקבל ספר קורס הכולל את כל המקורות, הכלים, וההדגמות, כדי להעמיק ולכדי לעשות סדר.

4.    ובנוסף כל תלמיד ותלמיד רשאי לחזור על הקורס ללא תשלום ככל שירצה*.

*קדימות לבני המחזור הנוכחי בתרגול, כפוף למגבלות הטבעיות של החדר.

5.    שבו כל תלמיד מקבל חבילת בונוסים משלימה, בכדי להבטיח את ההצלחה האישית של כל אחד.

6.    לאחר הקורס יש מסלול התפתחות יחודי שמאפשר לכל בוגר להמשיך ולהתמחות ולהפוך למשפיע בתחומו.

 

 

 

לקבלת ידיעון התקשר 02-6222892

 

 

מהו מכוון?
להיות מכוון כמקצוע, מאמן בשיטת כוונה פירושו לדעת להוציא מאנשים צליל מכוון. בדומה לאדם המכוון פסנתר, כל שעליך לעשות הוא להקשיב היטב ולעשות כיוונים עדינים כדי שהאדם המנגן בפסנתר יוכל להפיק צליל נקי. אין צורך להתאמץ לדחוף אותו, ואין צורך לחשוב ולקבל החלטות במקומו, צריך רק לאפשר לו לראות דברים מחדש, ולמצוא את הכוחות שבתוכו.
להיות מכוון דומה למקובלים העוסקים בכוונות, העבודה הפנימית להיות במקום הנכון, מאפשרת לפעול מהרובד העמוק ביותר, ולהשפיע על המציאות על ידי גילוי היסוד הרוחני שבה. באותו אופן המכוון הפוגש אנשים ויודע לדון אותם לכף זכות ולראות את עומק הטוב שבתוכם, משפיע עליהם בכוח הכוונה הטובה והעין הטובה שלו.

 

עקרונות התוכנית להכשרת מכוונים

 

 

העיקרון הראשון
בני אדם הם טובים, מבט של כף זכות המכיר בטוב שבך מצמיח אותך במהירות.
דַּע כִּי צָרִיךְ לָדוּן אֶת כָּל אָדָם לְכַף זכְוּת... וְעַל יְדֵי זה שֶׁמּוֹצֵא בּוֹ מְעַט טוֹב, וְדָן אוֹתוֹ לְכַף זכְוּת, עַל יְדֵי זה מַעֲלֶה אוֹתוֹ בֶּאֱמֶת לְכַף זכְוּת.)ליקוטי מוהר”ן רפ”ב(
היכולת של המכוון לדון לכף זכות את המתכוון, לאהוב ולהעריך אותו כאדם, מאפשרת למתכוון לדון את עצמו לכף זכות, לסמוך על עצמו ולהאמין בעצמו ובכישרונותיו.

 

 

 

 

 

העיקרון השני
הרצון שלנו הוא חלק מצלם האלוקים שבנו, לכל אחד מאיתנו ישנה היכולת ליצור את המציאות של חייו כרצונו, ללא הגבלה. על המכוון להקשיב לעומק של הרצון של המתכוון ולפתח אותו כבסיס התהליך האישי.
 "
ולפי צדקו של אדם הוא מתדמה ליוצרו, יוצר כל באומר, ואין אדם בעולם שלא יהיה בו קורטוב של צדקות, והמיעוט הכמותי הזה הוא היסוד האיכותי שלו, שהוא פועל ברצונו על כל היקום, והוא גוזר ומקיים וממנו יצמח הכל...” (הרב קוק אורות הקודש)

 

 

העיקרון השלישי
יסוד עבודת ה’ הטהורה היא מטבעת באדם החפץ הפנימי להיות תמיד הולך ומשתלם ולהכיר באמת שתכלית ההצלחה היא רק בהיות האדם תמיד קשור  בחפץ של הוספת שלימות.“ (הרב קוק, עין איה, מסכת ברכות(
ההתפתחות האישית היא העיקר, ההישגים הם רק סימן לצמיחה שהתרחשה. אנחנו נמצאים כאן בגלל הדרך שאנחנו צריכים לעבור, בכדי להשיג יותר עלינו להיות
אנשים גדולים יותר, ולכן עבודת המידות היא המפתח להצלחה בכל התחומים. בתהליך האישי המכוון לא מסתפק בהצבת מטרות ונקיטת פעולות, אלא מתמקד
בהתפתחות האישית שלך כאדם.

 

 

העיקרון הרביעי
"...אבל היתרון של נהנה מיגיע כפו, של השלמות האמיתית שהוא משלים עצמו, זהו הטוב האמיתי.“ (הרב קוק, עין איה, מסכת ברכות(
שינוי אמיתי ובר קיימא מתרחש מבפנים. המכוון ככלל אינו נותן עצות, אינו דוחף, לתוצאה מסויימת, אלא יוצר שיחה שמאפשרת למתכוון להתבונן מחדש על הדברים, לראות זוויות חדשות, לקבל החלטות וליצור בעצמו את התשובות, ההחלטות והפעולות בתהליך.

 

 

לקבלת ידיעון התקשר 02-6222892

 

קורס מכוונים  –התפיסה המקצועית

 

 

1. אנו מאמינים שלכל אחד מאיתנו דרך אינסופית של התפתחות אישית, ורק מי שהולך בדרך יכול ללוות אחרים בדרכם. הבוגרים שלנו אינם רק אנשי מקצוע שעברו אצלנו אלא שותפים לדרך היחודית ושמובילים יחד איתנו את הדרך של התפתחות אישית ממקורות היהדות. על כן רכישה של כל נושא וכלי בקורס מורכבת משנים, התלמידים גם מיישמים בחיים הפרטיים, וגם לומדים לעבוד עם אנשים אחרים.

 

 

2. הקנייה של תהליכים אישיים ופנימיים איננה עניין תיאורטי, וידע רב איננו ערובה להתקדמות במציאות ובעבודת המידות. בכל נושא וכלי בקורס אנחנו עושים את כל הדרך מעולם הרצון אל עולם המחשבה, ומשלב התובנות אל הדמיון והרגש, ולבסוף את התכנון והפעולה.

 

 

 

3. מגוון ערוצי למידה מאפשרים לכל אחד להפנים ולעבד את החומר ברמה גבוהה, ומשלימים אלו את אלו. שיטות הלמידה החדשניות והבלעדיות שפיתחנו לקורס מכוונים הם הוליסטיות וסינרגטיות הכוללות חומר כתוב, הרצאות וידאו, תרגול הדדי, שיתופים במליאה, שיחות ועידה, עבודה בזוגות ובחמישיות, כתיבה דיבור ושימוש בדמיון, משימות מיוחדות בשטח, והתנסויות חוויתיות.

 

 

 

4. מסגרת תומכת לביצוע משימות מאפשרת לאנשים להשיג את המירב מהקורס. לכן יש איש צוות על כל שבעה משתתפים לכל היותר, עבודה בקבוצות קטנות לתמיכה בביצוע המשימות בבית, ותחנות שבהם אנחנו בודקים שכל תלמיד ותלמיד הגיע להישג הנדרש, כדי לא להשאיר אף אחד מאחור.

 

 

 

5. כוחה של קבוצה מאפשר לאנשים לעשות קפיצות בהתפתחות שלהם, ויש בה מקור להשראה ולתמיכה לשינוי בשמחה. לכן השיחה הקבוצתית במליאה או בפורום מהווים גורם מניע ממעלה ראשונה בקורס.

 

 

 

6. לכל אדם יחודיות ותרומה משלו, דרך משלו ללמוד, ודרך משלו להיות מכוון. לכן הבלטת היחודיות והתרומה של כל תלמיד, בונים את החוויה היחודית של כל מחזור.
בכדי ללמד בקורס מכוונים נדרש יותר מידע. על המנחה להוות דוגמא לאדם בעל מידות טובות ואיכות אנושית שעצם המפגש איתה בעל ערך, ושמדגים בחייו את ההתפתחות העצמית המתמדת שבבסיס שיטת כוונה. מגוון של אנשי צוות הנאמנים לעצמם מאפשרים לכל משתתף לעצב את דמות המכוון שלו על פי דרכו.

 

 

 

7. עומק וחוויה אינם סותרים יעילות וכבוד לזמן, וניהול זמן מדוייק יכול להיעשות באווירה נעימה בלי לחץ. קורס שמתקדמים בו בכל מפגש ומספיקים הרבה חומר הוא מעניין יותר, חוויתי יותר ואנרגטי יותר.

 

 

לקבלת ידיעון הכנס פרטים

 

 

בוגרים כותבים על המסלול

 

 

דוד גלזר- מושב אמציה, מאמן אישי בארגון לשיקום נפגעי נפש, וגם באופן עצמאי.

 “לפני הלימודים ולאחר הגירוש מגוש-קטיף התגלגלתי בין עיסוקים זמניים לאבטלה. כיום זה מקור הפרנסה הבלעדי שלי, קיבלתי כלים לעבודה עם ילדיי המתבגרים והנשואים שמידי פעם מתקשרים לקבל אימון כדי לזוז בחייהם, יש לי חברים לתחום שאנו מלווים אחד את השני בהתפתחות האישית והמקצועית שלנו. בעבודה עם נפגעי הנפש הכלים של עין טובה שרכשתי בכוונה הם אלו שבעיקר עוזרים לי לקדם אותם ולהתייחס אליהם כבני אדם מעבר להיותם בעלי נכות"

 

 

רחי לוי- בית-אל, מורה להוראה מתקנת לנוער, מכוונת מתבגרים עם ליקויי למידה ותקשורת באופן פרטי.

 “ בפועל העבודה שלי נהייתה מאוד ממוקדת ויעילה, תלמידיי משפרים את הישגיהם משמעותית והביטחון העצמי שלהם מאוד עולה! הרחבתי את יכולות עבודתי גם למתחם הפרטי ואני מאמנת הורים ונשים, יש לי סיפוק גדול מהשינוי והשיפור באיכות החיים אליו אני מצליחה להביא את המתאמנים שלי ”.

 

 

הרב דוד לחיאני- צפת, מייסד שיטת "פנים חדשות" לזוגיות והורות אוהבת, מאמן אישי לזוגות והורים, מעביר סדנאות בתחומו לאנשי צוות חינוכיים והורים בבתי-ספר.
"אני מקפיד שאנשים ימצאו את התשובות לחייהם בעצמם כמו שלמדתי בכוונה ומלמד את מתאמניי שתשובותיהם נמצאות אצלם. האמון שלי בזוגות שכל אחד מחפש ומוצא את הטוב בשני יוצר אצלם התחדשות וראייה טובה אחד את השניה ומפרה את זוגיותם. כלי האימון בכוונה לימדו אותי להציב לעצמי אתגרים מחודשים מעת לעת ולעמוד בהם בהצלחה ב"ה”.

 

 

לקבלת ידיעון התקשר 02-6222892

 

 

 

 

 

 

 

בוגרים כותבים על המסלול

...הוכשרתי כמאמן ואני כבר רואה ברכה בעמלי ב"ה...

"... הלימוד המובנה, המסודר והמאורגן יצר בהירות גדולה בתכנים הנלמדים, כשהתרגילים בכיתה ובבית, בזוגות, בקבוצות קטנות, בחברותא בשיחות טלפון רבות ובכתיבה אישית... והביאו אותי להתפתחות אישית ושינוי משמעותי באורח חיי. ...הוכשרתי כמאמן ואני כבר רואה ברכה בעמלי ב"ה... והצוות כולו יצרו אוירת לימוד ועבודה טובה במיוחד, שגרמה לנו להשקיע שעות רבות בבית אף מעבר למשימות שקיבלנו...  היחס האישי, המקצועי והאיכפתיות של כל אנשי הצוות מהצלחתו של כל תלמיד ותלמיד בלטו מאוד לאורך כל השנה" בני וורצמן, בית אל, מנכ"ל באורו נלך

 

הקורס היה חוויה בלתי רגילה של גילוי עצמי...

הקורס היה חוויה בלתי רגילה של גילוי עצמי, העמקה בנפשי והיכרות עם מחוזות שלא הכרתי עד היום. נהניתי מאוד מהמקצועיות והיעילות יוצאי הדופן שהופגנו בכל שלב בקורס. גם ההיכרות עם האנשים שבאו לקחת חלק בקורס הייתה חוויה יוצאת דופן ומעצימה. קיבלתי כלים חשובים בתחומים רבים לטווח ארוך. ממליץ בחום. יוני לביא, ירושלים, מנהל מוקד חברים מקשיבים.

 

שינו לי את החיים שלי והעניקו לי תוכן ומשמעות!!

אני ממשיכה לאמן נשים ונהנית מכל רגע , אין לך מושג כמה אני מודה ומוקירה אותך על שני דברים עיקריים: ללמוד ולחוות אימון אישי, וחשוב עוד יותר החשיפה לתורת החסידות, שניהם שינו לי את החיים שלי והעניקו לי תוכן ומשמעות!! תדע לך שחלקך הוא גדול ותודה על כך מכל הלב!

דינה שוסהיים, עפרה, מאמנת אישית.

 

לנגוע במקומות הפנימיים ביותר בנפש האדם

...לקורס, יש את הסגולה לנגוע במקומות הפנימיים ביותר בנפש האדם, ובצורה שנראית פשוטה להביא את המקומות האלה לביטוי שלם בעולם המעשה. הרב אודי פרומן, שדמות מחולה, ר"מ בישיבת הסדר.

 

אני ממליץ לכל עובד סוציאלי...

הופתעתי לטובה מהכלים הברורים והישימים שקיבלתי בקורס, להביא אנשים לתוצאות בזמן קצר, בגישה שונה ממה שהורגלתי בה. גישה ישירה נעימה ותכליתית, שמוציאה את התשובות מהמתאמן, ומעודדת אותו לפעול בעצמו. אני ממליץ היום לכל עובד סוציאלי לשלב כלים אלו בעבודתו, אם הוא רוצה להשיג תוצאות טובות יותר.  יצחק יעקב,  מנהל מחלקת הרווחה בבנימין

 

כל המאמץ וכל הכסף ששילמתי לקורס, היה שווה ולו רק למה שהרווחתי ומנעתי באותה סיטואציה ...

"...בשעה טובה אני יכולה להגיש את משימות הקורס לקבלת התעודה. אני רוצה להודות ולהוקיר על כל מה שקיבלתי השנה... בראש השנה כשחוויתי על עצמי את אחד הכלים שלמדנו "לדון לכף זכות", כתבתי לך, שכל המאמץ וכל הכסף ששילמתי לקורס, היה שווה ולו רק למה שהרווחתי ומנעתי באותה סיטואציה עם כלתי... מאז התמסרתי לחלוטין לקורס ... השיעורים והמשימות בקורס היו מעין הרפתקאה בשבילי,  יותר מ"עבודה"... אני לא זוכרת תקופה שהייתי מוקפת בכל כך הרבה אנשים טובים... הזכות והכבוד להשתייך לקבוצת אנשים כזו, שבאה ללמוד איך להיטיב עם עצמם ועם הזולת". שרה ויקסלפיש, רחובות, מאמנת אישית.

 

להתאמן זה בעיניי לקחת ברצינות את החיים

בעיניי הקורס התאפיין והתייחד באפקטיביות שלו. ... להתאמן זה בעיניי לקחת ברצינות את החיים, מי שלוקח ברצינות איזה פרוייקט שלו לא ישב לפחות שעה בשבוע עם איש מקצוע וידון בו? אז לא לקחת איש מקצוע בשביל החיים? איך לא חשבנו על זה קודם? ...אני מתאר לעצמי שאם הייתי נפגש עם האימון בשלב מוקדם יותר בחיים שלי, הרבה החלטות הייתי מקבל אחרת והרבה דברים שעברו עלי הייתי חווה אחרת. מאחל לך הצלחה בהמשך, המשך להפיץ את הבשורה, אם יש משהו שיכול לשנות את העולם "מלמטה", לאט ובטוח, זה האימון...   אבישי עברי, ירושלים, לאטמה

 

קיבלתי את כל החיים במתנה!

קצת קשה לכתוב הכל אבל ממש קיבלתי את כל החיים במתנה! הגשמתי את כל החזון שלי, ירד לי שפע משמים בבת אחת. אני עדיין בהלם ממה שקרה לי ומלאת הערכה אליכם ולאימון... אני יוצאת נפעמת לגמרי, תודה  רווית פנצק, בני ברק, מאמנת בתחילת הדרך.

 

השנה היתה עבורי שנה מכוננת

השנה היתה עבורי שנה מכוננת... הקורס נתן לי כלים חדשים להתבוננות פנימה, לברור הרצון... שינויים עצומים בהתפתחות האישית במקומות שהייתי תקועה והרגשתי חסומה. מעבר לעבודה בתחום, הכלים של האימון מאפשרים לי להתבונן גם על אנשים הקרובים לי ולזהות מקומות בהם אני יכולה לעזור ולכוון. בת אל אשוואל, ראש העין, מאמנת בתחילת הדרך.

 

הגעתי לכוונה אחרי שני תארים בעבודה סוציאלית  ושנים של עבודה עם מאות אנשים

שלום  מתי, הגעתי לכוונה אחרי שני תארים בעבודה סוציאלית  מהאוניברסיטה העברית  ואחרי שנים של עבודה עם מאות אנשים... הקורס שבנית, בנוי נפלא. ניכרת ההשקעה עד לפרטים הקטנים. חוברת הקורס מפורטת ומושקעת הן מההיבט של התוכן התורני והן מההיבט של הכלים האימוניים. בחרת בצוות נפלא להוביל את הקורס  ויצרת אווירה נעימה בין כל משתתפי הקורס - אווירה של פירגון והערכה שלא רואים כמעט בשום מקום... הכלים  שקיבלתי בקורס מקדמים אותי להיות אדם טוב יותר. אני רוצה להודות לך על הקורס... פנינה שלוש-עמר, ירושלים.

 

הכרתי את עצמי ויכולותיי

בקורס הכרתי את עצמי ויכולותיי, אני לומד כבר שלוש שנים עבודה סוציאלית ואני חש שהכלים שהכרתי בכוונה העשירו אותי עשרת מונים מהלימודים האקדמאים... ידידיה רוזנצויג, ירושלים.

 

לגלות אפשרויות שלא ידעתי שהן קיימות

אני מברכת בכל יום את ה' יתברך על כך שכיוון אותי ללמוד אימון בגישה יהודית לקבל כלים, לרכוש תובנות ולגלות אפשרויות שלא רק שלא ידעתי שהן קיימות ... פרשתי מעבודתי לאחר 32 שנים ולולא התובנות שרכשתי לא הייתי עושה זאת... הוצאתי כרטיסי ביקור לעיסוק החדש שלי, וב"ה בקרוב יהיה לי אתר שבו תוכל לצפות על העשייה המבורכת שלי. ועוד ועוד ועוד. החומר שנלמד ממשיך "לחלחל" ועושה עבודה פנימית נפלאה. בקיצור אני מאושרת, עידית סרויה, באר שבע.

 

השנה הזו הייתה נפלאה בעבורי!

השנה הזו הייתה נפלאה בעבורי! קיבלתי מהקורס ברמה האישית, כלים רבים להתבוננות יום יומית... ומתנות נוספות וחשובות שמהוות דרך משמעותית להכנסת שינויים בהם אני רוצה ולהם אני משתוקקת בחיי. אני מוצאת את עצמי גם כעת בסטאג' מעבירה את "האני מאמין" שלי למתאמנים מתוך חיבורים מהותיים לחומר הלימוד שהעניק לי הקורס השנה ונרגשת כבר לראות את השינויים הללו מתרחשים אצל המתאמנים. תודה על הזכות להיות חלק מקבוצה מרגשת ומשמחת ומלימוד חשוב, מאיר ומעורר שכזה! יישר כוח! איילת דרור.

 

על הביטחון שנסכתם בנו כמאמנים, על היסודיות שיש בקורס שאפשרה את הביטחון הזה

 הלב שלי יוצא מהודאה לצוות הקורס המדהים שלנו -  על הקורס הזה, על חיות התורה בעולם שבו התורה עדיין בחלקה עם כבלי הגלות. על הכלים שרכשתי כמאמנת ולחיים - לשים הכל על השולחן, שיקוף, הפרדת נושאים ועוד ועוד.. על התהליך שעברתי בהתפתחות האישית שלי ... על הביטחון שנסכתם בנו כמאמנים, על היסודיות שיש בקורס שאפשרה את הביטחון הזה

על האפשרות להכיר היכרות אמיתית אנשים שאחרת לא היתה לי הזכות להכירם - ולראות כמה שהם גדולים... תודה! תודה! תודה!

אילנה חן, מורה למתמטיקה, בית אל.